Американські спецслужби використовують мобільні телефони для стеження за їхніми власниками

admin Новини ІТ-безпеки

Американські спецслужби використовують мобільні телефони для стеження за їхніми власникамиСенат США стурбований тим, що правоохоронні органи порушують закон, використовуючи дані WiFi-пристроїв

Американський сенатор Аль Френкен (Al Franken), у зверненні до Мін'юсту, запросив інформацію про те, чи використовує відомство дані з бездротових пристроїв користувачів з метою вистежування місцезнаходження людей.

Демократ з Міннесоти заявив, що стурбований появою повідомлень про те, що після рішення Верховного Суду у справі про вистежуванні за допомогою GPS-пристроїв, правоохоронні органи можуть запитувати дані про місцезнаходження користувачів з їх бездротових пристроїв, замість того, щоб здійснювати санкціоноване стеження за допомогою GPS-навігаторів, встановлених в автомобілях.

Нагадаємо, що в січні цього року Верховний суд виніс рішення, згідно з яким спецслужби можуть використовувати дані GPS-навігаторів для пошуків людей тільки при наявності відповідного ордера.

Як повідомляє Computerworld, у четвер, 10 травня цього року, конгресмен Едвард Маркі (Edward Markey), демократ з Массачусетсу, відправив звернення до дев'яти найбільших постачальників бездротового зв'язку з питаннями про їх практику обміну інформацією про користувачів з правоохоронними органами. У запитах сенатора також задавалося питання про те, чи вимагали вони надання від спецслужб спеціальних судових ордерів.

Також він запитав, чи вимагали користувачі будь-якої компенсації за розголошення такої інформації.

У квітні Американський союз захисту громадянських свобод (Американський союз громадянських свобод, ACLU) повідомив, що більшість правоохоронних органів вистежують власників мобільних телефонів без відповідної постанови суду.