Британська поліція заощадила мільйони

admin Новини ІТ-безпеки

Британська поліція заощадила мільйониЗгідно з даними британської поліції, відділу по боротьбі з електронними злочинами (Police Central e-Crime Unit) вдалося заощадити близько 140 мільйонів фунтів стерлінгів для економіки країни протягом останніх шести місяців. Відзначимо, що в рамках Національної Програми Інформаційної Безпеки (National Cyber ​​Security Programme) Кабінет Міністрів Великобританії виділив 30 мільйонів фунтів стерлінгів на боротьбу з кіберзлочинністю в поточному році.

Штат кіберполіції складається з 85 співробітників, яким довіряють розслідування найбільш серйозних інцидентів безпеки, в тому числі поширення шкідливого ПЗ, атак на відмову в обслуговуванні та випадків інтернет-шахрайства.

Раніше у відомстві заявляли, що кожен інвестований в них фунт допоможе запобігти збитки від атак хакерів на суму в 21 фунт. На даний момент відділ по боротьбі з кіберзлочинністю вже завершив ряд гучних операцій, у тому числі заарештував 5 хакерів, що займаються підробкою кредитних карт в особливо великих масштабах (операція Pagode).

Тим не менш, багато незалежних експертів вважають, що озвучуються суми перебільшені, оскільки оцінюючи масштаби завданих збитків, відомство акцентує увагу на складно обчислювальні показники, наприклад, на втратах від піратства.

Створення PCeU зажадало кілька років лобіювання інтересів галузі в урядових відомствах. Нагадаємо, що попередником відділу був Національний Відділ Злочинів у сфері високих технологій (National Hi-Tech Crime Unit), який був розформований у 2006 році.