Європейські банки втратили 36 млн євро за рік через групу хакерів

admin Новини ІТ-безпеки

Європейські банки втратили 36 млн євро за рік через групу хакерівВ цілому жертвами невідомого угруповання кіберзлочинців стали 30 тисяч вкладників. Згідно з повідомленням дослідників інформаційної безпеки з компаній Checkpoint Security і Versafe, з початку поточного року європейські банки втратили близько 36 мільйонів євро в результаті хакерських атак невідомої групи зловмисників. За словами експертів, шахрайські дії зловмисників стали однією з найбільших атак на клієнтів європейських банків за кілька останніх років.

Розмір збитку, що наноситься кожною атакою шкідливого програмного забезпечення, варіювався в межах 500-250,000 євро. В цілому жертвами зловмисників стали близько 30 тисяч чоловік.

Із звіту експертів випливає, що перша атака була зафіксована на початку поточного року в Італії, а до серпня шкідлива активність поширилася на Іспанію, Нідерланди та Німеччину. При цьому розроблений зловмисниками вірус, інфікував як персональні комп'ютери, так і мобільні пристрої своїх жертв.

Варто також відзначити, що шкідлива програма перехоплювала SMS-повідомлення клієнтів європейських банків, в яких містилися одноразові паролі, призначені для аутентифікації в системах дистанційного банківського обслуговування. Отримавши доступ до рахунку вкладника, хакери здійснювали грошовий переказ.

Примітно також, що в ході атак угрупування використовувала відразу кілька вірусів, у тому числі ZeuS, SpyEye, Carberp і менш відомий вірус ZITMO.