Європол заарештував шахраїв, які проводили підроблені аукціони на eBay

admin Новини ІТ-безпеки

Європол заарештував шахраїв, які проводили підроблені аукціони на eBayЗловмисники виставляли на продаж ноутбуки, і, отримавши оплату, відправляли жертвам цеглу.

Європол заарештував двох осіб, підозрюваних у здійсненні кібершахрайства, в результаті якого їм вдалося роздобути десятки тисяч євро від сотень користувачів. Жертвами стали жителі, принаймні, 15 країн, в тому числі, Великобританії, Німеччини, Франції, Італії, Індії, Канади та США.

Зловмисники організовували підроблений аукціон на eBay, пропонуючи ноутбуки від Apple. Після завершення торгів і отримання оплати вони, природно, не висилали жертвам заявлені ноутбуки. Більше того, іноді заради жарту, зловмисники відправляли жертвам овочі або фрукти, а іноді навіть цеглу.

Шахраї здійснювали незаконну діяльність з 2013 року, отримуючи оплату за ноутбуки на незареєстровані карти передоплати і відразу ж переводили в готівку їх через банкомати.

Операція по затриманню шахраїв увінчалася успіхом завдяки тісній співпраці Європолу, польської поліції та eBay. За словами представників Європолу, цей випадок є яскравим прикладом зростаючої співпраці між правоохоронцями та приватними компаніями.