ФБР веде розслідування відносно ZTE

admin Новини ІТ-безпеки

ФБР веде розслідування відносно ZTEЗгідно підозрам правоохоронців, ZTE веде незаконний продаж технологій в Іран. Як повідомляє The Register, Федеральне Бюро Розслідувань США (ФБР) порушило кримінальну справу відносно китайського виробника телекомунікаційного устаткування ZTE. Керівництво компанії та співробітники правоохоронних органів відмовляються від коментарів.

За попередніми даними, компанія підозрюється в приховуванні угод з Іраном про продаж IT-технологій, скоєних всупереч міжнародним санкціям. Крім того, керівництву ZTE пред'явили звинувачення у перешкоджанні проведенню розслідування міністерства торгівлі США.

Нагадаємо, що інформація про можливі махінації, що проводяться китайською компанією, з'явилася в ЗМІ ще березні цього року. Тоді з'ясувалося, що ZTE продала одній з іранських телекомунікаційних компаній систему моніторингу мобільного зв'язку.

На даний момент, за словами джерела The Register, ФБР вдалося залучити до співпраці одного зі штатних адвокатів техаського офісу китайської компанії. Свідок стверджує, що керівництво ZTE використовувало підставну фірму, щоб обійти чинне ембарго і здійснювати поставки.