Графічний пароль в Windows 8 можна успішно зламати

admin Новини ІТ-безпеки

Графічний пароль в Windows 8 можна успішно зламатиДля здійснення брутфорс-атаки дослідники застосували систему розпізнавання образів і розробили спеціальний фреймворк.

До недавнього часу методів злому графічних паролів в Windows 8 не існувало. Так, раніше на такі паролі неможливо було здійснювати брутфорс-атаки, оскільки для аутентифікації користувач малює пальцем або курсором миші довільну фігуру на довільній фотографії. Тим не менш, вчені з університетів Арізони і Делавера, а також дослідники з GFS Technology знайшли спосіб злому графічних паролів.

Для того щоб здійснити брутфорс-атаку, дослідники застосували систему розпізнавання образів і розробили спеціальний фреймворк, який перебирає варіанти у порядку зниження їх ймовірності. Наприклад, на зображеннях людей користувач найчастіше відзначає або обводить очі і носи, далі в порядку убування частоти використання слідують руки і пальці, роти і щелепи, обличчя та голови.

Системи розпізнавання образів і розпізнавання контурів, створені дослідниками, вибирають об'єкти для брутфорс-атаки на фотографіях з різними об'єктами вельми успішно. Варто відзначити, що системи справляються з визначенням графічного пароля навіть на портретах, де крім особи відображені і нестандартні об'єкти.