Хакери модифікували Zeus для Instagram

admin Новини ІТ-безпеки

Хакери модифікували Zeus для InstagramМодифікований вірус, що раніше використовувався для викрадення даних кредитних карт, генерує лайки в Instagram.

В даний час соціальні медіа перебувають на піку своєї популярності і мають величезне значення для створення репутації. У зв'язку з цим, хакери використовують свої навички для продажу таких знаків схвалення в соцмережах, як лайки і підписники.

Зловмисники модифікували, раніше використовуваний для крадіжки даних кредитних карт, вірус Zeus для генерації фальшивих лайків в Instagram. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на дослідників RSA. Підроблені знаки схвалення продаються на хакерських інтернет-форумах пачками по 1 тисячі лайків у кожній. 1000 передплатників на Instagram обійдеться користувачеві в $ 15, а тисяча лайків - в $ 30. Зазначимо, що 1 тисяча номерів кредитних карт коштує в кілька разів дешевше - лише $ 6.

Здавалося б, що від номерів кредитних карт повинно бути більше користі, ніж від знаків схвалення в соцмережах, однак маркетологи вважають, що компанії з великою охотою будуть використовувати фальшиві «лайки», щоб «розкрутити» новий продукт і додати йому популярності. «Люди звертають увагу на те, що модно. Ефект повального захоплення », - заявив старший аналітик компанії WordStream Віктор Пен (Victor Pan).

Модифікований Zeus контролює заражені комп'ютери з центрального сервера, змушуючи з генерувати «лайки» для конкретного користувача. Інфіковані системи також можуть отримувати команди брати участь в інших операціях або завантажувати інше шкідливе ПЗ.

З тих пір, як вірус розпочав свою діяльність п'ять років тому, кіберзлочинці використовували його для зараження сотень мільйонів комп'ютерів. Те, що Zeus модифікований для Instagram, свідчить про зростаючу значимості соціальних медіа.