Хакери шпигували за українськими чиновниками за допомогою помилки Windows яку виправлять сьогодні

admin Новини ІТ-безпеки

Хакери шпигували за українськими чиновниками за допомогою помилки Windows яку виправлять сьогодніВ результаті використання уразливості ОС Windows хакери протягом декількох місяців мали доступ до комп'ютерів чиновників України, ЄС і НАТО.

Невідома раніше вразливість була виявлена ​​хакерами в Windows Vista/7/8. Після відкриття спеціального powerpoint файлу, відправленого поштою, заражений комп'ютер переходив під контроль хакерів.

У Microsoft вже розробили патч для ОС і збираються випустити його сьогодні 14 жовтня, поширивши через систему оновлень Windows. Проблема полягає в тому що до випуску патча про уразливість знала лише одна група хакерів, а після отримання доступу до патчу використовувати цю уразливість зможуть і інші зломщики ПК, на тих комп'ютерах де оновлення не буде встановлено.

За інформацією від iSight, компанії що виявила вразливість, хакерська група швидше за все працює на Росію. Про це говорить ідеальне володіння російською мовою, а також той факт що за діяльністю цієї групи стежать як мінімум з кінця 2013 року і за цей час її учасники займалися збором інформації, яка має інтерес для Росії.