Індія - світовий лідер за обсягом вихідного спаму

admin Новини ІТ-безпеки

Індія - світовий лідер за обсягом вихідного спамуДослідники Sophos опублікували спам-звіт за перший квартал поточного року.

Згідно з даними спам-звіту дослідників Sophos, у першому кварталі поточного року Індія «стала королем спамерів, відібравши корону у США». Експерти підкреслюють, що з цієї країни в даний момент надсилається кожне десяте небажане лист.

Всього в період з початку поточного року по березень місяць індійські комп'ютери розіслали 9,3% всіх спам листів, в той час як США - 8,3%. Третю строчку в рейтингу компанії займає Південна Корея з показником 5,7%, а четверте місце зайняли відразу дві держави - Росія та Індонезія з показниками в 5% у кожній. При цьому, переважна більшість сміттєвих листів, за словами дослідників, розсилається з домашніх комп'ютерів, які були скомпрометовані хакерами і підключені до ботнету.

Разом з тим, в Sophos говорять, що є і хороша новина: «Загальна пропускна здатність глобального потоку спам-повідомлень у першому кварталі помітно знизилася в порівнянні з аналогічним періодом минулого року». Експерти пов'язують це з тим, що зловмисники поступово починають розуміти неефективність традиційних розсилок і віддають перевагу спам-кампаніям в соціальних мережах.

Крім того, дослідники стверджують, що спостерігається чітка тенденція переважання спаму з шкідливими посиланнями і вкладеннями над листами з небажаною рекламою.

«Остання статистика показує, що користувачі мережі Інтернет з країн з економікою, що розвивається, число яких постійно зростає, не вживають належних заходів безпеки, і зловмисники цим користуються для компрометації їх систем і розширення своїх ботнетів», - підсумовують експерти.