Канадські вчені розробили спосіб визначення авторів анонімок

admin Новини ІТ-безпеки

Канадські вчені розробили спосіб визначення авторів анонімокГрупа дослідників з Монреальського університету Конкордія розробила порівняно надійний спосіб визначення авторства анонімного листа, який може бути використаний для поліцейських розслідувань.

Проблема визначення автора анонімки часто не обмежується визначенням IP-адреси, з якого було відправлено лист, адже з однієї адреси доступ в мережу можуть мати кілька людей. Необхідний надійний метод виявлення відправника серед групи підозрюваних.

Канадські вчені пропонують метод, який визначає стилістичні та граматичні атрибути анонімного листа. Потім програма аналогічним чином порівнює по десять листів кожного з можливих авторів листа. Порівнюючи типові мовні звороти і граматичні та пунктаціонние помилки, програма називає ім'я найбільш ймовірного автора.

Проводячи випробування системи, розробники використовували базу даних з 200,000 електронних листів скандально відомої компанії "Енрон". Взявши групу з 10 осіб, один анонімний лист і ще 10 листів з кожної групи, вченим вдавалося правильно встановити авторство в 90% випадків, що досить багато для подібних систем.

"Наша система була створена, щоб надавати вагомі докази, які можна було б використовувати в суді", - розповідає співавтор проекту. "Для того, щоб висновок експертизи нашої системи був прийнятний, слідчий повинен пояснити, як цей висновок вийшов. Наша розробка дозволяє це зробити."

Однак не виключено, що до того моменту, як розробка почне використовуватися канадськими поліцейськими, канадські злочинці вже навчаться писати без помилок і наслідуючи чужому стилю.

P.S.В Ірані створений кіберпідрозділ