Китайські хакери зламали американські супутники

admin Новини ІТ-безпеки

Китайські хакери зламали американські супутникиЗа останні кілька років хакери зламали системи управління чотирма американськими супутниками.

Як передає інформаційне агентство Bloomberg з посиланням на одне з урядових відомств США, за останні кілька років невідомими зловмисниками були зламані системи управління чотирма американськими супутниками. Непрямі докази вказують на те, що в кожній з цих атак брали участь китайські хакери.

Два супутника, Landsat-7 і Terra AM, були скомпрометовані чотири рази. Зловмисники могли повністю управляти пристроями від 2 до 12 хвилин. Обидва цих супутника використовуються для спостереження за кліматом і поверхнею Землі. Згідно з урядовим звітом, хакери мали можливість пошкодити або знищити космічні пристрої. Фактів експлуатації супутників в яких або шкідливих цілях зафіксовано не було.

Інциденти безпеки були сприйняті дуже серйозно, тому що у випадку атаки на супутник з більш істотними функціями під питання може постати безпеку держави. Армія США використовує супутники з метою забезпечення зв'язку, збору розвідданих та проведення рекогносціровок. Захоплення контролю над одним з ключових супутників міг би допомогти потенційному супротивникові не тільки порушити його штатний функціонування, але і виконати підміну переданих даних.

Одним з основних аргументів на користь версії про причетність уряду Китаю до кібератаки послужила військова доктрина країни, що передбачає відключення космічних систем ворога, а саме «наземну інфраструктуру, таку як системи управління супутниками».

Уряд Китаю традиційно відкидає всі звинувачення в організації або сприяння проведенню будь-яких хакерських атак.