Користувачі Kindle від Amazon ризикують втратити свої покупки

admin Новини ІТ-безпеки

Користувачі Kindle від Amazon ризикують втратити свої покупкиОдин з клієнтів компанії опублікував у відкритому доступі свою переписку з представниками Amazon.

Згідно з умовами користування послугами Amazon, компанія залишає за собою право без роз'яснення причин заблокувати обліковий запис користувача, а також видалити весь контент, що зберігається на його електронній книзі Kindle.

Дію даного правила відчула на собі одна з клієнтів компанії в Норвегії, дівчина на ім'я Лінн (Linn). У відкритому доступі вона опублікувала свою переписку зі службою підтримки Amazon.

За словами Лінн, її обліковий запис було заблоковано без попереднього повідомлення і без будь-яких пояснень з боку компанії. Звернувшись до служби підтримки з проханням допомогти їй відновити доступ, дівчина отримала у відповідь пояснення: «Ми виявили безпосередній зв'язок між вашим обліковим записом та записом користувача, якого раніше заблокували за грубе порушення правил компанії».

Лінн, у свою чергу, спробувала переконати представника Amazon в тому, що вона завжди мала лише один обліковий запис і використовувала її строго відповідно до правил сервісу, однак служба підтримки наполягала на своєму.

Не розкриваючи подробиць і не надаючи доказів порушення, представник компанії повідомив, що рішення про блокування було ухвалене остаточне і не підлягає обговоренню.

У своєму повідомленні Лінн підкреслила, що такий стан справ є наслідком зловживання технологіями Digital rights management (DRM), що утруднюють створення електронних копій авторських творів.

За її словами, особливість DRM на прикладі Amazon полягає в тому, що технічно користувач не набуває власні книги, а орендує їх у компанії. Причому час оренди триватиме «стільки, скільки продавець вважатиме зручним».