На YouTube, Amazon і Yahoo виявлена ​​шкідлива реклама

admin Новини ІТ-безпеки

На YouTube, Amazon і Yahoo виявлена ​​шкідлива рекламаЕксперти Cisco виявили на сайтах YouTube, Amazon і Yahoo спливаючу шкідливу рекламу. Про це повідомив журналіст Джеремі Кірк (Jeremy Kirk) з IDG News Service з посиланням на дослідника Cisco Арміна Пелкманна (Armin Pelkmann).

За словами експерта, шкідлива реклама перенаправляє користувачів Windows і Mac OS X на сторонні ресурси, з яких в залежності від операційної системи жертви завантажується контент, що містить шкідливе ПЗ. Унікальне контрольне число шкідливого коду набагато ускладнює його виявлення для антивірусних рішень. Примітно, що завантажений контент може бути цілком легітимним, наприклад, медіаплеєром. Для того щоб вірус інфікував систему, користувач повинен відкрити файл.

Рекламна мережа отримала назву Kyle and Stan, оскільки саме ці імена часто зустрічаються в піддоменах більше 700 сайтів, що використовуються зловмисниками для поширення віруса.

Пелкманн пояснив, що велика кількість доменів дозволяє злочинцям використовувати один з них протягом короткого проміжку часу, а потім переходити на інший для здійснення наступної атаки. Завдяки цьому їм вдається обходити рішення безпеки і не потрапляти в чорні списки.

За словами експерта, шкідлива реклама присутня в 74 доменах, в тому числі на сайтах youtube.com, amazon.com і ads.yahoo.com. Для зараження комп'ютерів зловмисники використовують виключно методи соціальної інженерії без застосування будь-яких експлойтів.