Найчастіше віруси виявляють себе по вівторках

admin Новини ІТ-безпеки

найчастіше віруси виявляють себе по вівторкахДослідники з компанії SonicWALL проаналізували випадки виявлення вірусів та іншого шкідливого ПЗ за 2010 рік і знайшли кілька глобальних трендів. Одним з найбільш примітних відкриттів стало те, що найчастіше віруси виявляють себе по вівторках. Слідом за вівторком за кількістю вірусів слід загальновизнаний «важкий день» - понеділок.

Тенденція до масових проявів вірусів по вівторках виявлена в таких регіонах, як Китай, Індія, Південна Африка, Тайвань, Туреччина і США, а також у кількох європейських країнах.(Цікаво -кіберзагрози в 2011 році)

Поки неясно, чому саме по вівторках віруси найчастіше виявляють себе і завдають найбільшої шкоди. Можливо, причина в тому, що саме по вівторках люди працюють з найвищою продуктивністю, а чим більше користувач навантажує машину, тим більше ймовірність помітити, що з комп'ютером щось не так. Самі автори звіту припускають, що «важкий вірусний вівторок» пов'язаний з тим, що саме по вівторках компанія Microsoft анонсує випуск чергових планових виправлень до своїх продуктів.

Аналітики компанії SonicWALL також виявили, що в США найбільше вірусів передається по Інтернету в період з 10 до 11 ранку за Тихоокеанським часом. За словами Едда Коена (Ed Cohen, віце-президент SonicWALL з безпеки ел. пошти), саме в цей час на Західному узбережжі США люди починають робочий день, а на Східному узбережжі повертаються з обіду.

Цікавим є ще один момент - в динаміці активності вірусів знайдена сезонна складова. Деякі типи вірусів виходять на перші ролі тільки в певну пору року. Згідно з зібраною статистикою, троянці виходять на пік активності у вересні і грудні - це збігається з початком навчального року і передноворічними розсилками. Віруси типу «хробак» вище за все піднімають голову в кінці грудня, безпосередньо перед новорічними святами. Цілком очікувано, що небажані рекламні модулі найчастіше активізуються у вересні, жовтні і грудні - саме на ці місяці в США і деяких інших країнах припадає величезний обсяг реклами, націлений на святкові розпродажі.

Крім очевидних сезонних піків вірусної активності, виявився і так звана «друга хвиля» погроз - вона з'являється в січні і частіше за все пов'язана з шахрайським витягуванням грошей з розслабився покупців. До речі, за прогнозами SonicWALL в цьому році підсумкова кількість вірусів виросте вдвічі або втричі в порівнянні з минулим роком. Лідерами за поширеністю стали трояни, віруси всередині відеороликів і шкідливий код, вбудований у файли формату PDF.

До речі, незважаючи на те, що багато звітів вказують на КНР, як головне джерело вірусів, саме Китай і Тайвань найбільше страждають від вірусів. Тайвань очолив список країн з найбільшим рівнем зараження, а КНР опинилася на чолі списку країн з найвищим числом несанкціонованих проникнень в системи і мультимедійних загроз. При аналізі так званих «заражених пошукових запитів» (коли шахраї оптимізують свої сайти для потрапляння на верхні рядки в результатах пошуку по популярних темах) з'ясувалося, що найчастіше помилкові сайти відображаються за запитами щодо церемонії Оскара від американської кіноакадемії.