Німецький комісар не в змозі провести аудит федерального трояна

admin Новини ІТ-безпеки

Німецький комісар не в змозі провести аудит федерального троянаЕксперт заявив, що перевірка програмного забезпечення була проведена без доступу до вихідного коду.

Федеральний комісар Німеччини по захисту даних і свободи інформації Пітер Шаар (Peter Schaar) піддав критиці федеральний троян (Bundestrojaner) німецького уряду, оскільки йому не надали можливість розглянути його вихідний код. Про це повідомляє H-online.com.

Раніше німецький парламент доручив чиновнику упевнитися у відповідності використовуваного слідчими органами трояна (шкідливий додаток дозволяє правоохоронцям збирати різні докази) з політикою уряду в сфері захисту даних користувачів.

У своєму листі парламентаріям Шаар пояснює, що він не був в змозі переглянути вихідний код трояна. Дане повідомлення було вже після того, як експерт заявив, що програма не відповідає вимогам законодавства. Таким чином, в даний момент перевірка комісара представила заключну оцінку без доступу до вихідного коду.

У числі причин, які перешкодили Шаар провести повноцінний аналіз, вказується, що компанія DigiTask, у якої уряд замовив розробку програми, підписала угоду про нерозголошення, що, за словами комісара, було не логічно для влади.