Оновлення Windows призвело до непрацездатності ПК з встановленим антивірусом Avast

admin Новини ІТ-безпеки

Оновлення Windows призвело до непрацездатності ПК з встановленим антивірусом AvastКористувачі антивіруса Avast зіткнулися з неполадками в роботі комп'ютера, викликаними установкою останніх оновлень для ОС Windows і власне антивіруса. Як повідомляє The Register, після застосування поновлення KB3000850 комп'ютери під управлінням Windows 8 або Windows 8.1 переставали завантажуватися або не могли завершити процес установки.

Постраждалі від неполадок користувачі створили відповідні теми на форумах Avast і Microsoft. Як виявилося, проблема була викликана тим, що в останньому оновленні Windows були додані нові функції управління пам'яттю, які не підтримуються поруч стороннього ПЗ. У п'ятницю розробники антивіруса випустили виправлення, що усуває дану несправність.

Тим не менш, ситуація ще не вирішена до кінця - навіть після застосування поновлення користувачі Avast продовжують стикатися з помилками. Так, за якихось причин виправлення для ОС Windows (включаючи KB3000850) почали завантажуватися на низькій швидкості. Модератор Microsoft опублікував на форумі Microsoft Answers інструкції з усунення несправностей, що виникають в ході установки оновлень.

Нагадаємо, що раніше з вини самої Microsoft установка оновлень для Windows приводила до проблем з працездатністю ПК. Так, у листопаді цього року оновлення, що виправляє уразливість SChannels, після установки призводило до масового зависання процесів, пов'язаних з SSL/TLS. Аналогічний інцидент також стався в жовтні нинішнього року.