Причиною тривалих виборів Папи Римського стали китайські хакери

admin Новини ІТ-безпеки

Причиною тривалих виборів Папи Римського стали китайські хакериЗловмисникам вдалося отримати контроль над SCADA-системою Ватикану і сфальсифікувати обрання Папи.

Сьогодні стали відомі подробиці такого тривалого конклаву. Згідно розповіді співробітника служби безпеки Ватикану, чиє ім'я не розголошується, Папа Римський був обраний з першої спроби. Проте дим, що сповіщає про неуспішне голосування, був пущений ще до того, як саме голосування відбулося.

Справа в тому, що дим з пічної труби утворюється від спалювання бюлетенів голосування з додаванням спеціального барвника, що додає відтінок диму. Цей порядок був затверджений на Другому Ліонському соборі в 1274 році. В даний час приміщення для конклаву займає значну частину Ватиканського палацу, ізольовану від інших і розділену на кімнати. Єдині двері закриваються зовні і зсередини не раніше ніж на 15-й день і не пізніше ніж на 18-й день після смерті (виходу у відставку) Папи. Після того як двері замкнені, вони відкривається тільки для звіщення результату виборів.

До 2010 року все робилося «по-старому». Проте криза в Європі дійшов і до Ватикану. З метою економії коштів було прийнято рішення централізувати і автоматизувати процес опалення у всьому Ватикані. Таким чином, була впроваджена SCADA-система, що відповідає абсолютно за все процеси у Ватикані. Пічна труба, яка використовується для голосування, також була підключена до SCADA-системи.

Невідомі зловмисники з китайськими IP адресами отримали повний контроль над SCADA-системою Ватикану і пустили чорний дим із труби, у той час як всі кардинали були замкнені в приміщенні для конклаву. Хакери неодноразово проробляли цей трюк, поки співробітники безпеки не відключили весь Ватикан від мережі Інтернет. Тільки після цього вдалося відновити повний контроль над SCADA-системою і пустити дим правильного кольору.

На даний момент ведеться розслідування інциденту безпеки.

Нагадаємо, що хакери і раніше атакували сервери Ватикану. Так в 2012 році був зламаний офіційний сайт католицької церкви.