Протягом 20 років код для запуску ядерних ракет США був 00000000

admin Новини ІТ-безпеки

Протягом 20 років код для запуску ядерних ракет США був 00000000Професор комп'ютерних наук Колумбійського університету Стівен М. Белловін (Steven M. Bellovin) розкрив дивовижний факт - код запуску всіх ядерних ракет США протягом 20 років був 00000000. Експерт виявив це, коли йому на очі потрапив документ, датований 2004 роком і підписаний колишнім офіцером ВПС США Брюсом Блером ( Bruce Blair ).

Секретні коди дозволу для запуску ядерних ракет, відомі як Permissive Action Links (PALs), з'явилися після Кіпрської кризи 1963-64 років, коли країни-учасниці НАТО Туреччина і Греція хотіли атакувати один одного за допомогою ядерних бомб. Передбачається, що PALs відомі виключно президенту США, і тільки він має право скористатися ним.

Судячи з усього, ця функція безпеки багато в чому носила символічний характер. Протягом двох десятиліть кілька президентів носили портфель, в якому зберігалися нібито постійно змінювані коди, хоча ніхто точно не знав, що там лежить насправді. Крім того, сам код не був таким вже секретним.

За словами Блера, в інструкції для стартової команди були вказівки двічі перевіряти ще пускову панель в підземному бункері щоб уникнути випадкового набору будь-яких цифр, крім нуля.