СБУ: За розсилку SMS-вірусу українським громадянам відповідальні російські спецслужби

admin Новини ІТ-безпеки

СБУ: За розсилку SMS-вірусу українським громадянам відповідальні російські спецслужбиСлужба безпеки України закликає українських громадян проявляти максимальну пильність і обережність.

У вівторок, 2 вересня, портал SecurityLab повідомляв про масштабну шкідливої ​​кампанії, жертвами якої стали користувачі Аndroid-пристроїв в Україні. Телевізійна служба новин телеканалу 1 +1 з посиланням на Службу безпеки України повідомила, що за розсилку SMS-вірусу, що заражає мобільні пристрої українців, відповідальні російські спецслужби.

СБУ закликає українських громадян проявляти максимальну пильність і обережність, - заявив радник глави СБУ Маркіян Лубківський. - Служба безпеки спільно з мобільними операторами вживає всі можливі заходи по мінімізації негативних наслідків цього зухвалого кіберзлочину.

За даними українських правоохоронців, SMS-вірус, який атакував Android, Simbian і Windows Mobile-пристрою, збирає такі дані, як IMEI і IMSI інфікованого телефону, персональну інформацію користувача і т. д., А також обнуляє рахунок. В СБУ впевнені, що деякі з викрадених даних можуть використовуватися для здійснення DoS-атак на певні ресурси.