Шахраї все частіше націлюються на користувачів «ВКонтакте»

admin Новини ІТ-безпеки

Шахраї все частіше націлюються на користувачів «ВКонтакте»Дослідники з «Лабораторії Касперського» відзначають, що зростаюча популярність соціальної мережі «ВКонтакте» привертає до неї увагу кіберзлочинців.

Експерти «Лабораторії Касперського» провели аналіз існуючих загроз, націлених на користувачів соціальної мережі «ВКонтакте».

За один тиждень фахівці з «Лабораторії Касперського» зафіксували 172 тис. шкідливих посилань, які перенаправляли користувачів на шахрайські web-сайти. Деякі ресурси пропонували користувачам завантажити безкоштовне програмне забезпечення. При цьому, для того щоб відкрити скачаний файл користувачеві потрібно відправити SMS-повідомлення на короткий номер. Решта посилання, зафіксовані «Лабораторією Касперського» вели на шкідливі web-сайти.

Найбільшу небезпеку для користувачів «ВКонтакте» представляють приватні повідомлення. Це пояснюється тим, що користувачі звикли довіряти контенту, посилання на який їм присилають друзі, не підозрюючи, що, насправді, ці посилання поширюються зловмисниками без відома власників зламаних облікових записів.

Також високий рівень небезпеки представляють повідомлення, які відображаються в стрічці новин. Вони часто містять шкідливі посилання. Крім цього, експерти також відзначають, що сторінки додатків і груп ВКонтакті часто використовуються в шахрайських схемах.

Старший вірусний аналітик «Лабораторії Касперського» відзначає, що найчастіше зловмисники експлуатують соціальні мережі з високим рівнем популярності. При цьому вони використовують прийоми соціальної інженерії.