6 мільйонів облікових записів скомпрометовані за останні 3 місяці

admin Новини ІТ-безпеки

6 мільйонів облікових записів скомпрометовані за останні 3 місяціРівень хакерських атак на облікові записи та персональні дані користувачів інтернету продовжує неухильно зростати: за останні три місяці скомпрометованими виявилися понад 6 мільйонів даних електронної пошти. Всього, за оцінкою експерта з Heimdal Security Ауреліана Неагу (Aurelian Neagu), 6% облікових записів і даних користувача знаходяться в руках зловмисників.

Дослідник звертає особливу увагу на те, що скомпрометовані дані корпоративних користувачів опиняються в руках приватних осіб. Неагу також вважає, що 6 мільйонів інцидентів витоків за останні три місяці - це лише частина проблеми, реальні втрати можуть бути в 20 разів більше.

Рекомендації щодо захисту облікових записів і даних користувача давно відомі: корпоративним і індивідуальним користувачам необхідно регулярно міняти паролі, відмовитися від відвідування сумнівних інтернет-ресурсів, використовувати тільки ліцензійне програмне забезпечення, а також налаштувати параметри безпеки браузерів.

Слід сказати, що користувачі стали більш активно заявляти про кіберінцідентах. Керівник служби по захисту конфіденційної інформації компанії Deloitte Пітер Гуч (Peter Gooch) повідомив виданню Infosecurity, що з січня по жовтень нинішнього року зафіксовано 24105 офіційних звернень з приводу компрометації облікових записів і даних користувача.