Шкідлива програма Crisis інфікує комп'ютери з Windows і Mac OS X

admin Новини ІТ-безпеки

Шкідлива програма Crisis інфікує комп'ютери з Windows і Mac OS XКомпанія Symantec попереджає про появу «всеїдної» шкідливої ​​програми Crisis, яка уражує пристрої різних типів.

Спочатку Crisis потрапляє на комп'ютер у вигляді JAR-файлу, використовуючи методи соціальної інженерії. Програма може вражати ПК під управлінням операційних систем Windows і Mac OS X. Крім того, Crisis здатний інфікувати мобільні пристрої з Windows Mobile.

Більш того, Crisis шукає на комп'ютері-жертві образи віртуальних машин VMware, монтує їх і записує себе всередину. Експерти відзначають, що така поведінка нетипова для відомих шкідливих програм.

Crisis перехоплює повідомлення електронної пошти і інтернет-пейджерів, здійснює моніторинг активності користувача в Мережі, записує клавіатурний ввід, робить скріншоти екрану, а також шпигує за ПК-користувачем через мікрофон і веб-камеру. Крім того, Crisis відкриває «чорний» хід в систему.

Втім, фахівці відзначають, що широкого розповсюдження шкідлива програма поки не отримала: кількість заражень не перевищує 50 по всьому світу.