Вчені визначили п'ять гаджетів, які стежать за своїми користувачами

admin Новини ІТ-безпеки

Вчені визначили п'ять гаджетів, які стежать за своїми користувачамиПерше місце в п'ятірці найбільш небезпечних пристроїв зайняли Google Glass.

Аналітик Росс Рубін з компанії Reticle Research визначив п'ять пристроїв, які здійснюються стеження за користувачами не гірше Агентства національної безпеки США.

Перше місце експерт виділив Google Glass - пристрою, який здатний записувати відео, а також робити фотознімки, таким чином здійснюючи стеження за приватним життям користувача. На другій позиції опинилися Memoto і Autographer. Перший гаджет - це камера, яка детально документує життя користувачів. Цікаво, що розробка і виробництво цього пристрою фінансувалися через Kickstarter. Autographer - це камера, яка робить знімки «з очей» користувача і синхронізується зі смартфоном.

Далі йдуть дверні ручки і замки, камери в яких інтегровані з iPhone. Пристрої вміють фіксувати відеозапис тієї людини, яка стоїть перед дверима, і передавати її на смартфон. Вбудована програма також дозволяє дистанційно відкривати двері.

На четвертому місці розмістився ігровий відеоконтроллер від Microsoft - Kinect. Камера на Kinect відстежує рухи користувачів, допомагає розмовляти по Skype. Цікаво, що апаратно відключити Kinect неможливо. Це можна зробити тільки в програмному режимі.

Замикають п'ятірку «шпигунських гаджетів» камери на будь-якому смартфоні. Фотографуючись на камеру телефону, користувачі дуже часто виставляють ці знімки в соціальні мережі і відзначають своє місце розташування, що саме по собі розкриває їх персональну інформацію.