Виявлена бот-мережа для Android-пристроїв

admin Новини ІТ-безпеки

Виявлена бот-мережа для Android-пристроївВперше мобільні пристрої, що потрапили в ботнет, почали розсилати спам.

Спам-розсилку з пристроїв на базі Android OS виявив експерт з інформаційної безпеки компанії Microsoft Террі Цинк (Terry Zink). Як зазначив Цинк, розсилка спам-повідомлень свідчить про існування бот-мережі, що складається з мобільних пристроїв на платформі Android.

«Сьогодні я отримав цікаві зразки спам-повідомлень, відіслані з зламаних облікових записів поштового сервісу Yahoo. Самі повідомлення від звичайного спаму нічим не відрізняються, але незвичайним є їх джерело - згідно з даними цифрового підпису кожного з виявлених мною листів, всі вони були відіслані з пристроїв на системі Android», - заявив експерт.

За словами Цинку, результати дослідження небажаних повідомлень показали, що спам розсилався з території Чилі, Венесуели, Індонезії, Оману, Саудівської Аравії, Філіппін, Росії і України. Експерт зазначає, що користувачі в цих країнах найчастіше завантажують контент для Android-пристроїв не з офіційного Інтернет-магазину Google Play, а з невідомих джерел, з яких більш імовірне завантаження небажаного ПЗ.

Зазначимо, що це не перше повідомлення про створення бот-мережі з пристроїв на базі Android. У лютому цього року експерти повідомили про існування схожої мережі в Китаї, в складі якої було виявлено від 10 до 30 000 інфікованих пристроїв. В результаті дослідження ботнету фахівці встановили, що зловмисники отримали доступ до всіх функцій заражених гаджетів, проте тоді шкідлива активність мобільних пристроїв, що потрапили в бот-мережа, не була помічена.