Влада Сирії використовують віруси для боротьби з опозицією

admin Новини ІТ-безпеки

Влада Сирії використовують віруси для боротьби з опозицією

Уряд Сирії вистежує супротивників режиму за допомогою комп'ютерних технологій.

За даними фінської антивірусної компанії F-Secure, її співробітники отримали для проведення аналізу жорсткий диск одного з активістів сирійської опозиції, на якому виявили шпигунське ПЗ.

Як повідомляють в F-Secure, комп'ютер опозиціонера був заражений під час листування по Skype. Користувач отримав файл MACAddressChanger.exe, який, за легендою, повинен був допомогти приховувати комп'ютер від діючих сирійських властей, нібито, міняючи мережеву MAC-адресу машини.

Насправді це був бекдор Xtreme RAT. У антивірусній компанії говорять, що цей шкідливий код дозволяє перехоплювати дані з монітора комп'ютера, стежити за клавіатурою, включати і вимикати web-камеру, отримувати віддалений доступ до файлової системи, а також відслідковувати мережеві підключення. Знайдений на жорсткому диску бекдор передавав отриману інформацію в сірійське Міністерство телекомунікацій, підконтрольне уряду.

Фінські експерти кажуть, що використання технологічних рішень у політичних цілях сьогодні не рідкість. Хоча, відзначають, що відповідальність за втрату даних несуть самі опозиціонери. Вони навіть не намагаються захистити інформацію на своїх комп'ютерах, незважаючи на величезну кількість антивірусних програм і захисних механізмів.