Windows Vista представляє більшу загрозу, ніж Windows XP

admin Новини ІТ-безпеки

Windows Vista представляє більшу загрозу, ніж Windows XPНа сьогоднішній день Windows XP є найбільш популярною операційною системою, яка піддавалася кібератакам з боку хакерів безліч разів, але виявляється, що Windows Vista і Windows 7 продемонстрували найвищі показники зараження в четвертому кварталі 2013 року.

Згідно з останніми даними, уразливості знаходилися в різних версіях Windows, проте Windows Vista, яка була випущена в 2007 році, має рівень інфікованості 3,24 % порівняно з 2,42 % для Windows XP, випущеної в 2001 році. Друге місце зайняла Windows 7 з показником 2,59 %.

Не дивно, що сама остання операційна система Windows 8.1 вважається найбезпечнішою з усіх, оскільки рівень її інфікованості складає всього 0,08 %. Кількість заражень в більш застарілої версії Windows 8 збільшується до 1,73 %.

Як повідомляють дослідники з компанії Net Marketshare, використання Windows XP скоротилося приблизно на один процентний пункт порівняно з березнем поточного року, і станом на квітень і раніше її використовують 26,29 % комп'ютерів по всьому світу. Проте, більш ніж один з шести ( 17 % ) користувачів Великобританії все ще можуть стати жертвами уразливості, оскільки Microsoft більше не випускає нові патчі.

Тим часом, в Net Marketshare виявили, що частка стаціонарних комп'ютерів з використанням Windows 7 виросла останнім часом з 48,77 % у березні до 49,27 % у квітні поточного року. Для Windows 8 і 8.1 сукупна частка настільної ОС складає трохи більше 12%.