За ботнетом Coreflood стоять російські хакери

admin Новини ІТ-безпеки

За ботнетом Coreflood стоять російські хакериЗа повідомленням Міністерства юстиції США, хакери за допомогою вірусу Coreflood створили ботнет - мережу з близько 2 мільйонів комп'ютерів, керованих зловмисниками. Використовуючи шкідливе програмне забезпечення, їм вдавалося красти по всьому світові особисті дані користувачів інтернету і відомості про їх кредитні карти.

Представник некомерційної організації SAN Institute Алан Пелер, що допомагає боротися з кіберзлочинами, висловив впевненість у тому, що за злочинами стояла група хакерів, сліди якої ведуть до Росії.

"За нашими даними, за цим ботнетом дійсно стоїть злочинна група з Росії. У ході розслідування були виявлені фінансові "сліди", що ведуть до російських систем моментальних платежів, котрими користувалися зловмисники", - повідомив Ілля Сачков, генеральний директор компанії Group-IB.

Інформацію про причетність до ботнету вихідців з Росії підтвердив і Олександр Матросов, директор Центру вірусних досліджень і аналітики ESET. "Є ряд непрямих доказів, які вказують на те, що кіберзлочинці, що стоять за цим ботнетом, родом з Росії і Східної Європи", - заявив Матросов.

"Перші версії шкідливої програми, що використовувалася в цьому ботнеті, були виявлені в 2002 році. Тоді вона мала функціонал для роботи з чатами та підтримку діалогів російською та англійською мовами", - повідомив провідний вірусний аналітик антивірусної компанії "Лабораторія Касперського" Сергій Голованов.

Американська влада зазначила, що основна частина заражених комп'ютерів розташована на території США, проте самі хакери, на думку Пелера, швидше за все, знаходилися за межами США.