Збій у роботі мобільної служби привів до витоку особистих даних 760000 користувачів

admin Новини ІТ-безпеки

Збій у роботі мобільної служби привів до витоку особистих даних 760000 користувачівПопулярний в Японії додаток збирав інформацію з адресних книг користувачів, яка виявилася у відкритому доступі.

Як передає Kyodo News, в результаті невідомої помилки були викрадені дані з адресних книг приблизно 760 000 користувачів з Японії.

Додаток Zenkoku Denwacho, остання версія якого широко використовується в пристроях на базі Android, дозволяв користувачам здійснювати пошук в глобальному довіднику контактів, створеному корпорацією Nippon Telegraph and Telephone.

Це додаток крім свого основного призначення також відправляє на сервери розробників інформацію адресних книг користувачів, в тому числі імена і телефонні номери. Всі ці дані деякий час були вільно доступні користувачам Zenkoku Denwacho.

За даними Kyodo News, близько 3 300 чоловік завантажили базу даних адресних книг, коли вона була доступна. Поліція Токіо ініціювала розслідування інциденту і шукає винних в масовому витоку конфіденційної інформації.

За словами 30-річного розробника додатку, всі користувачі Zenkoku Denwacho були попереджені про те, що їх «адресні книги будуть використані». Представники компанії NetAgent, які повідомили поліції про інцидент, заявили, що користувачів не попередили про ризики використання додатка належним чином.