AMD продається?

admin Новини бізнесу

AMD продається?Акції AMD на початку цього тижня виросли на 5% після появи непідтвердженої інформацією про продаж компанії.

Виробник, якому належить п'ята частина ринку x86-сумісних мікропроцесорів, опинився в деякому сенсі обезголовлений: місяць тому пішов генеральний директор Дірк Мейер (Dirk Meyer), а минулого тижня компанію залишили виконавчий директор Боб Рівет (Bob Rivet) і старший віце-президент з корпоративної стратегії Марті Сейер (Marty Seyer). Ці втрати в керівництві не могли залишитися непоміченими в очах аналітиків. Висновок? Ніколи раніше AMD не була так схожа на компанію, яка скоро буде продана.

На думку джерела, тимчасово виконуючий обов'язки голови компанії Томас Сейферт (Thomas Seifert) не дуже підходить на цю посаду. Власне, сам пан Сейферт, залишаючись фінансовим директором компанії, і не претендує на це. Інша справа - тимчасове керівництво на період угоди.(А MySpace звільнить половину співробітників)

На думку видання Barron's, в покупці AMD може бути зацікавлена компанія Dell. Це допомогло б їй диференціюватися від Hewlett-Packard, Lenovo і інших конкурентів шляхом повного переходу на процесори AMD і розриву з Intel. Але AMD коштує 6,5 млрд. дол, так що для Dell це була б ставка ва-банк.

Інший кандидат, IBM, теж не стане розкидатися мільярдами, але в такому варіанті більше сенсу, оскільки купівля шляхом обміну акціями була б для акціонерів компанії IBM менш помітна - її капіталізація на порядок більше. Крім того, розмір IBM полегшив би колишнім акціонерам AMD продаж акцій об'єднаного підприємства, якщо б вони цього захотіли. Нарешті, AMD і IBM мають довгу історію співпраці у галузі проектування процесорів.

Втім, AMD шукає нового генерального директора, в чому не було б необхідності, якби компанія отримала тверді пропозиції угоди.

Можливо, AMD продається. Можливо, її купить Dell або IBM. Але поки це все не більше ніж чутки.

P.S. RU-CENTER добряче заробив на. РФ-аукціонах