Apple і Google обігнали Coca-Cola в рейтингу найдорожчих брендів світу

admin Новини бізнесу

Apple і Google обігнали Coca-Cola в рейтингу найдорожчих брендів світуApple стала найдорожчим брендом світу, змістивши з першого місця Coca Cola, яка очолювала рейтинг протягом 13 останніх років.

На другому місці в рейтингу опинилася корпорація Google. Coca-Cola замикає трійку лідерів. Рейтинг найдорожчих брендів світу був опублікований агентством Interbrand.

Бренд Apple за рік подорожчав на 28% до $ 98,316 млн. На думку укладачів рейтингу, новому гендиректору компанії Тіму Куку ( Tim Cook ) вдалося зібрати «згуртовану команду, у якої є єдине бачення» майбутнього компанії. Найвдалішим рішенням було об'єднати дизайн хардверних і софтверних продуктів Apple під керівництвом Джонатана Айва ( Jonathan Ive ). Саме він розробив дизайн iOS 7 і бюджетного iPhone 5c. У 2012 році Apple стала найдорожчою компанією всіх часів, нагадує Interbrands. Хоча компанії не вдалося утримати вартість своїх акцій на піковій позначці, її фінансові показники в минулому році були сильнішими, ніж в 2011ом. Завдання Apple - зупинити експансію Samsung, яка стала в цьому році найприбутковішим виробником смартфонів і завоювати китайський ринок.

Бренд Google став дорожче на 34%. Його вартість оцінюється в $ 93,291 млн. Компанія контролює близько третини ринку онлайн-реклами, за даними eMarketer. Пошук Google залишається найпопулярнішим в світі. При цьому компанія продовжує наполегливо працювати над виходом на нові ринки. Їй вдалося зробити Android найпопулярнішою операційною системою в світі. Купівля Motorola Mobility і випуск окулярів Google Glass дали можливість Google вийти на хардверний ринок.

Coca-Cola опустилася в рейтингу найдорожчих брендів світу на третє місце. Її бренд подорожчав на 2 % за рік до $ 79,213 млн. Компанія очолювала рейтинг протягом 13 років.

У п'ятірці найдорожчих брендів опинилися ще дві технологічні компанії - IBM ($ 78808000 ) і Microsoft ($ 59546000 ). Samsung посіла 8 місце ($ 39,610 млн ), а Intel - дев'ятий ($ 37257000 ). Amazon і Facebook виявилися серед компаній, яким вдалося значно збільшити вартість свого бренду за 2012 рік. Інтернет-магазин посів 19 місце з $ 23,620 млн ( +27% ), а соцмережа - п'ятьдесят друге ($ 7732000, +43 %).