Apple може зробити iPhone 3GS безкоштовним

admin Новини бізнесу

Apple може зробити iPhone 3GS безкоштовнимПісля виходу iPhone 5 Apple запропонує iPhone 3GS за $ 0, вважає аналітик RBC Capital Майк Абрамський.

З чуток, у вересні Apple випустить не один, а два нових iPhone - швидшу версію iPhone 4 (iPhone 4S) і смартфон нового покоління iPhone 5. Однак, на думку аналітика RBC Capital Майка Абрамські (Mike Abramsky), разом з подвійним релізом Apple може зробити шанувальникам марки інший подарунок: безкоштовний iPhone 3GS. Звичайно, мається на увазі субсидований апарат, з дворічним контрактом певного мобільного оператора.

Схоже Apple вже робила, знизивши на початку року вартість iPhone 3GS до $ 49 (смартфон надавався також з дворічним контрактом).

Такий підхід спрямований на завоювання сегменту покупців смартфонів середнього класу і допоможе Apple виграти конкуренцію з Android в цьому сегменті, вважає Абрамський. «Пропозиція iPhone за $ 0 буде більш психологічно привабливою і подвоїть потенціал Apple на світовому ринку», - цитує аналітика Forbes. Абрамський підрахував, що завдяки пропозиції, виручка Apple може зрости на $ 7 млрд, а валовий прибуток збільшитися на 47-48%.

Дійсно, нова акція може знадобитися Apple, якщо вона хоче зберегти лідируюче положення на ринку. Android повсюдно наступає на «яблучні» позиції: щодня в світі активують 500 тис. нових пристроїв на ОС Android, і їх кількість продовжує зростати на 4.4% у тиждень. За даними дослідницької фірми IDC, у всьому світі частка Android на ринку смартфонів становить близько 40% - у порівнянні приблизно з 16% для iOS. Останні дані Nielsen дещо відрізняються: 38% ринку у пристроїв на базі Android і 27% ринку - у iOS. У травні зростання продажів Android призупинився, а зростання продажів iOS - дещо зріс, однак темпи все одно непорівнянні: 27% у Android і 17% - у iOS. При цьому саме ціна - головна конкурентна перевага Android, вважає Фархад Маньо (Farhad Manjoo) з Slate.com. Кожен великий американський оператор мобільного зв'язку в даний час пропонує принаймні кілька субсидованих телефонів Android безкоштовно. Для порівняння - субсидований iPhone 4 можна придбати мінімум за $ 199, а субсидований iPhone 3GS - за $ 50.

«Якщо Apple вдасться об'єднати всі компоненти, необхідні для швидкого одномоментного розширення, - постачальників, працю, необхідні виробничі потужності, - то я не можу придумати кращий хід, який компанія могла б зробити в майбутньому. Однак я вважаю, що в одному Абрамський помилився: це не розширення середнього сегмента ринку, а завоювання самих низових категорій потенційних споживачів. iPhone 5 буде розкішним продуктом, який придбають давні фанати марки, iPhone 4S займе місце в середній ціновій категорії, а iPhone 3GS йде на абсолютно новий ринок », - вважає оглядач The Atlantic Ніколас Джексон (Nicholas Jackson).