Apple оштрафована майже на 370 мільйонів доларів

admin Новини бізнесу

Apple оштрафована майже на 370 мільйонів доларівСуд США виніс рішення за позовом каліфорнійської компанії VirnetX проти Apple, яка звинувачувалася в порушенні патентів.

За заявами VirnetX, відповідач незаконно використовує технології безпечних комунікацій у віртуальних приватних мережах (VPN). Йдеться про систему відеодзвінків FaceTime, що застосовується в персональних комп'ютерах і мобільних пристроях Apple - планшетах iPad, смартфонах iPhone і плеєрах iPod touch (починаючи з четвертого покоління).

Всього у справі фігурувало чотири патенти VirnetX. Мова в них, зокрема, йде про засоби організації приватних віртуальних мереж із застосуванням DNS-сервісів.

VirnetX оцінювала збитки в $ 708 млн, однак суд наклав на Apple «всього» $ 368 200 000 штрафу. Тепер позивач має намір добиватися заборони на подальше використання Apple запатентованих розробок. Сторона, що програла ситуацію не коментує.

Нагадаємо, що в 2010 році VirnetX здобула перемогу в аналогічному розгляді з Microsoft: тоді сума виплат склала $ 200 млн.