Єврокомісія оштрафувала Microsoft на $ 732 млн за Internet Explorer

admin Новини бізнесу

Єврокомісія оштрафувала Microsoft на $ 732 млн за Internet ExplorerЗа відсутність можливості вибору браузера технологічний гігант заплатить € 561 млн ($ 732 200 000).

Європейська комісія виписала Microsoft штраф у розмірі 561 мільйона євро за те, що компанія не стримала даної в 2009 році обіцянки включити до складу операційної системи Windows «екран вибору браузера», повідомляє The New York Times.

Microsoft домовилася з Єврокомісією про те, що надасть користувачам Windows з Євросоюзу вибір браузера, ця домовленість діє з 2009 р. до 2014 р. «Невиконання домовленості - серйозне правопорушення, яке вимагає відповідного покарання», - заявив віце-президент комісії з політики конкуренції Хоакін Альмунія. Спочатку Microsoft виконала свої зобов'язання, а потім екран з вибором браузера з Windows зник. Софтверний гігант, в свою чергу, пояснив відсутність екрана «технічною помилкою».

У 2012 році, однак, з'ясувалося, що Windows 7 з пакетом оновлень 1 (SP1), що з'явилася в лютому 2011 року, не містить «екрану». Тоді Єврокомісія пригрозила штрафом Microsoft за відмову надати користувачам повноцінний вибір браузера.