Google купує Skybox Imaging за півмільярда доларів

Google купує Skybox Imaging за півмільярда доларів

admin Новини бізнесу

Google купує Skybox Imaging за півмільярда доларівGoogle придбала постачальника супутникових знімків Skybox Imaging за 500 млн доларів. Про це повідомляється в корпоративному блозі компанії. Єдиний на даний момент орбітальний супутник Skyboх робить знімки з деталізацією менше одного метра на піксель. У планах компанії ще до оголошення про угоду з Google був запуск ще 23 апаратів.

Другого червня повідомлялося, що найбільший пошуковик Goоgle направить один мільярд доларів на закупівлю супутників для надання доступу в інтернет у віддалені регіони. За даними видання The Wall Street Journal, на початку проекту 180 маленьких, але потужних супутників будуть встановлені на нижчій висоті, ніж звичайні супутники. Проект очолив засновник стартапу в сфері супутникового зв'язку O3b Networks Ltd Грег Уайлер. Вартість цього проекту від одного мільярда доларів до більш ніж 3 млрд доларів. Вона буде зростати в залежності від наступної фази проекту, в результаті якої кількість супутників може подвоїтися. Google сподівається охопити всю земну кулю супутниками вагою близько 130 кг.

Прес-секретар Google повідомила, що компанія прагне надати доступ в інтернет сотням мільйонів людей, проте чутки про проект з супутниками коментувати не стала.

Ще в травні ходили чутки те, що Google купує супутникову компанію Skybox Imaging, яка складає карти у високому дозволі і інтерактивні відеокарти. Ці технології можуть бути використані для удосконалення Google Maps.

Аналітики кажуть, що зараз Google активно працює над угодами, які допоможуть їй вийти на нові ринки. У квітні інтернет-гігант придбав компанію-розробника висотних дронів Titan Aerospace, на яку раніше претендував Facebook. Titan Aerospace виробляє апарати, здатні залишатися в повітрі до п'яти років. Атмосферні супутники дозволять підключити до інтернету мільйони людей з важкодоступних і найбідніших регіонів Землі. Ще на початку березня ЗМІ писали, що Titan Aerospace за 60 мільйонів доларів збирається придбати Facebook, проте вже в кінці місяця стало відомо, що компанія Марка Цукерберга воліла головних конкурентів виробника дронів - британську Ascenta.