Google оштрафований на 900 тис. євро за порушення конфіденційності користувачів

Google оштрафований на 900 тис. євро за порушення конфіденційності користувачів

admin Новини бізнесу

Google оштрафований на 900 тис. євро за порушення конфіденційності користувачівІспанське Агентство з захисту персональних даних визнало, що пошукова система здійснює збір та обробку особистої інформації громадян Іспанії у форматі, що не відповідає законодавству країни.

Фахівці агентства побачили в новій політиці конфіденційності ресурсу, що недавно зазнала зміни, три серйозних порушення. Кожне з них було оцінено в штраф 300 000 євро. Крім того, від Google вимагають усунути порушення якнайскоріше, пише The Inquirer.

Google звинуватили в тому, що за допомогою хмарних сервісів він збирає персональну інформацію, не попереджаючи при цьому користувачів в повному обсязі, які дані збираються, як і скільки вони зберігаються і з якою метою використовуються.

Подібні звинувачення на адресу пошукового гіганта висунули також профільні відомства інших країн Євросоюзу - Франції, Великобританії, Німеччини, Італії та Нідерландів. Від Google вимагають додаткових гарантій відповідності введеної в 2012 році політики конфіденційності національному законодавству цих країн.

У 2012 році Google приступив до централізованого збору даних про відвідувачів належачих компанії сайтів, у тому числі Gmail, YouTube і Google+. Публічна мета - максимальне таргетування рекламних оголошень. У Євросоюзі заявляють, що подібне рішення вимагає перегляду.