Google оштрафували за порушення патенту, що стосується Linux, на 5 млн. доларів

admin Новини бізнесу

Google оштрафувалиВлітку 2009 року компанія Bedrock Computer Technologies подала позов проти Google і ряду інших компаній, звинувачуючи їх у порушенні патенту № 5893120, виданого патентним відомством США. Зазначений патент стосується «методів і засобів зберігання і вибірки інформації з використанням хешування із зовнішнім скріпленням і видаленням на льоту застарілих даних».

На думку позивача, його права, закріплені патентом, порушені в ядрі Linux, починаючи з версії 2.4.22.X до версії 2.6.31.X або пізнішої версії. Очевидно, що в список порушників, крім Google, потрапили й інші компанії, що використовують Linux на своїх серверах, найбільш відомими з яких є Yahoo!, MySpace, Amazon.com, PayPal і AOL.

У цьому місяці суд визнав компанію Google винною в порушенні і оштрафував її на 5 мільйонів доларів. Розрахунок Google на те, що суд визнає патент недійсним, не виправдався.

Звичайно, для Google штраф такого розміру не є чим-небудь видатним. Важливий прецедент - не секрет, що Linux широко використовується в галузі. У результаті рішення суду Bedrock Computer Technologies виявляється в сильній позиції по відношенню до компаній, чиї сервери працюють під управлінням Linux. Крім того, Linux є основою мобільних операційних систем Android і Chrome OS, що розробляються Google - як вплине результат справи на їх розвиток, поки сказати важко.

Відзначимо, що Bedrock Computer Technologies розраховувала не лише на матеріальну компенсацію шкоди, але й на заборону, що запобігає порушення патенту з боку Google в майбутньому. Поки ще зберігається ймовірність перегляду рішення суду, так що ситуація із забороною залишається неясною.