Google витратить 50 млн доларів на дівчаток-програмісток

admin Новини бізнесу

Google витратить 50 млн доларів на дівчаток-програмістокКорпорація Google запускає проект з навчання школярок старших класів мови програмування. Про це повідомляється в офіційному блозі компанії. Проект під назвою Made with Code повинен підвищити інтерес до програмування у учениць старшого шкільного віку. У рамках нового проекту Google співпрацюватиме з молодіжними організаціями Chelsea Clinton, Girls Inc., Girl Scouts of the USA, Mindy Kaling, MIT Media Lab, National Center for Women & Information Technology, SevenTeen, TechCrunch та іншими. Розмір інвестицій корпорації в проект складає 50 мільйонів доларів.

Слоган кампанії Things you love are Made with Code. Для того, щоб привернути увагу старшокласниць до програмування вже був запущений сайт з модними дівочим дизайном, а також знятий півторахвилинний барвистий фільм.

Сьюзен Войчицька, генеральний директор YouTube і куратор проекту, привела в приклад жінок з цікавими, дивовижними професіями, які змушені займатися програмуванням, вміти писати коди. Міраль - хіп-хоп танцівниця і хореограф, яка виступає на сценах по всій країні. Даніель - мультиплікатор в компанії Pixar, яка допомагає ожити улюбленим персонажам як Немо і Меріда. Еріка - учасник гуманітарної місії, яка бореться з малярією по всьому світу. Ці жінки не змогли б виконувати свою роботу, просто знаючи, як користуватися технологіями. Вони повинні були навчитися самі створювати їх.

Войчицька закликає дівчаток наслідувати приклад цих жінок. У її зверненні наголошується, що менше одного відсотка дівчаток в старшій школі виявляють інтерес до комп'ютерних технологій.

Першим етапом програми є запуск веб-сайту, на якому вже зараз можна знайти кілька програм навчання початкового рівня, безкоштовні відеочати з фахівцями з програмування та перелік ресурсів для учнів, їх батьків та вчителів.

Стартові проекти пропонують спроектувати браслет для подальшого друку на 3D-принтері, створити аватар або GIF-анімацію, обробити фото або зробити аудіодоріжку за допомогою програмування. Як мови виступає Google Blockly. Це відносно молода мова візуального програмування, за допомогою якого можна створювати програми без написання власне коду.