Google запустив систему мобільних платежів

admin Новини бізнесу

Google запустив систему мобільних платежівКомпанія Google представила новий сервіс Google Wallet для безконтактної оплати товарів і послуг за допомогою смартфонів, оснащених чіпом NFC. Телефон у цьому випадку перетворюється на аналог кредитної карти, прив'язаної до банківського рахунку і дозволяє розплачуватися скрізь, де є пристрій, що зчитує.

Зручність сервісу в тому, що смартфон, на відміну від кредитної картки, дозволяє також показувати інформацію (наприклад, залишок на рахунку), і Google заодно анонсував сервіс Google Offers, що дозволяє дізнатися про вигідні пропозиції.

Хоча нічого не говорилося про прямий зв'язок Google Wallet і Google Android, логічно припустити, що на "андроідфонах" новий сервіс буде діяти краще всього (з іншими мобільними додатками від Google ситуація саме така). Тоді у разі успіху сервісу це стане розширенням імперії Android, яка охоплює все більше сфер життя (зокрема, управління побутовими приладами).

У даний момент Google Wallet запущений в дуже обмеженому режимі (тільки в Нью-Йорку і Сан-Франциско, тільки на телефонах Nexus S 4G, підключених до оператора Sprint, тільки з рахунками банку Citigroup і картами передоплати самого Google). Влітку компанія збирається істотно розширити коло потенційних користувачів, але в межах США, а пізніше вийти і на світовий ринок.

Через кілька годин після запуску Google Wallet стало відомо, що платіжна система PayPal подала до суду на Google, стверджуючи, що він переманив її ключового співробітника, який використовував її напрацювання під час створення платіжної системи конкурента.