IDC вдвічі знижує прогноз по темпах зростання ринку планшетів

admin Новини бізнесу

IDC вдвічі знижує прогноз по темпах зростання ринку планшетівРемесло провісників в першу чергу зручно тим, що завжди можна скорегувати свій прогноз, помітивши найменші суперечності, які розходяться з колишніми заявами тенденцій. Ось і фахівці IDC в черговий раз вирішили знизити свій прогноз по кількості проданих в поточному році планшетів і пристроїв класу 2-в-1 до 233 млн штук, змінивши у бік пониження свій попередній прогноз темпів зростання ринку в річному вирахуванні з 12,1 % до 6,5%.

Схоже, що прекрасні для виробників часи, коли темпи зростання ринку планшетів обчислювалися двозначними, а то і тризначними числами підійшли до кінця. Аналітики IDC розділили світовий ринок планшетів на дві частини: зрілі ринки в особі США і Західної Європи, де в 2014 році зростання не очікується зовсім, і ринки, що розвиваються інших регіонів, де очікується 12% зростання.

В IDC вважають, що ціновий тиск в сегменті планшетів з невеликими екранами (менше 8 дюймів) і зростання популярності даного класу пристроїв зумовлять зростання продажів в країнах, що розвиваються. На зрілих ринках фахівці IDC очікують стабілізацію середньої ціни продажу на рівні $ 373 за рахунок зміщення акценту до моделей, оснащених дисплеями більшого розміру і модемами стільникового зв'язку. У той же час, в інших регіонах очікується 10% в річному численні зниження середньої ціни, що відповідає позначці в $ 302.

Що стосується популяризації планшетів як класу пристроїв серед жителів країн, що розвиваються, в Азіатсько-Тихоокеанського регіоні їх все частіше використовують, щоб скористатися послугами голосового зв'язку в мережі. Квартальні поставки планшетів з модулями стільникового зв'язку в цьому регіоні виросли на 25%, тоді як в річному численні зростання склало 60%. Ця тенденція свідчить про те, що при пошуках універсального пристрою для забезпечення голосового зв'язку і взаємодії з мультимедійним контентом, жителі зазначеного регіону найчастіше віддають перевагу планшету, а не смартфону.