Wikileaks: Intel успішно шантажував уряд РФ

admin Новини бізнесу

Intel шантажував РФОпубліковані сайтом Wikileaks матеріали пояснюють, яким чином найбільшому виробникові процесорів вдалося обійти суворі обмеження на імпорт до Росії криптографічних технологій.

Згідно з опублікованими документами, корпорація Intel проводила переговори на високому рівні з російськими чиновниками, за підсумками яких заявила, що буде скорочувати в Росії обсяг досліджень і розробок, скорочуючи штат місцевих працівників, у тому випадку, якщо Intel не зможе обійти російські закони, пов'язані з імпортом систем захисту інформації та алгоритмів шифрування даних.(Цікаво -LG буде використовувати у виробництві екологічно чистий магній)

Американські дипломатичні документи, датованому 3 листопада 2009 року і виходять з посольства США в Москві, кажуть, що Intel проводила активну політику і наполягала на участі в ній американських дипломатів, щоб отримати дозвіл на ввезення її апаратних систем захисту інформації, щоб ті могли використовуватися російськими інженерами Intel.

Згідно Wikileaks, російська влада були поставлені перед вибором. Компанія Intel повідомила, що при неможливості швидкого ввезення необхідного обладнання, вона буде змушена залишити без роботи понад 200 своїх інженерів у Росії і поставити питання про перенесення поточних інженерно-дослідницьких проектів в Індію чи Китай. Завдяки лобіюванню власних інтересів у вищих ешелонах влади представники Intel змогли зустрітися з високими чинами з ФСБ. Під час цієї зустрічі Intel вдалося довести обгрунтованість власних вимог і домогтися скасування стандартної процедури ліцензіювання ».

«Колишній голова ради директорів Intel і генеральний директор компанії Крейг Барретт зустрічався з президентом РФ Дмитром Медведєвим для обговорення цього та інших нагальних питань, - підтвердив представник Intel Чак Маллой -« При цьому, ми не вдавалися до погроз, а лише намагалися донести важливість подібного рішення, виступаючи від власного імені, а також від імені OEM-виробників і дистриб'юторів. Подібні переговори можна вважати цілком звичайною практикою, до якої ми вдаємося при взаємодії з владою в різних країнах світу ».

Незважаючи на те, що компанія Intel змогла домогтися поставлених цілей, в існуюче російське законодавство не було внесено жодних змін, що мають відношення до ввезення в країну комерційних продуктів із зашифрованим контентом.