Італійська антимонопольна служба оштрафувала Apple на € 900 тис

admin Новини бізнесу

Італійська антимонопольна служба оштрафувала Apple на € 900 тисІталійський антимонопольний регулятор оштрафував корпорацію Apple на € 900 тис за недостатнє інформування клієнтів про додаткові сервіси, а також за недотримання європейських законів про гарантійної підтримки продукції.

Італійський антимонопольний регулятор Autorita Garante della Concorrenza e del Mercato (AGCM) оштрафував Apple на € 900 тис за порушення законів про чесну торгівлю, повідомляє TheNextWeb з посиланням на Agence France Presse. Таким став підсумок розслідування, розпочатого у відношенні корпорації ще в травні.

Як стало відомо журналістам, AGCM звинуватила компанію в недостатньому інформуванні клієнтів про додаткові сервіси. Стверджується, що Apple «використовує розмиті формулювання у наданій клієнтам інформації про платежі за додаткові послуги».

Крім того, влада незадоволена тим, що американська корпорація бере плату за продовження гарантії на свою продукцію понад 1 рік, в рамках окремої послуги AppleCare. У той же час, за європейськими законами, компанії зобов'язані надавати споживачам безкоштовну дворічну гарантію.

У той же час, європейська антимонопольна комісія підозрює компанію Apple у змові з п'ятьма великими видавництвами, з метою обмеження цінової конкуренції на ринку електронних книг. У нелегальних угодах звинувачуються також Hachette Livre, Harper Collins, Simon & Schuster, Penguin і Georg von Holzbrinck. Слідство у цій справі триває.