Японці купили месенджер Viber за $ 900 млн

admin Новини бізнесу

Японці купили месенджер Viber за $ 900 млнЯпонський електронний гігант Rakuten придбав месенджер Viber за $ 900 млн. Таким чином компанія отримала дуже істотну частку на ринку голосового спілкування в Інтернеті.

Передбачається також, що Rakuten всерйоз займеться монетизацією сервісу. Поки що всі основні функції Viber були безкоштовними. Так як більшу частину своїх доходів компанія Rakuten отримує за рахунок онлайн-продажів, не виключено, що Viber буде використаний, як засіб придушення конкурентів у цій галузі. У першу чергу, мова йде про сервіс Line, який дуже популярний у країнах Азії.

У числі передбачуваних покупців сервісу, яким користуються 300 млн осіб в 193 країнах, що раніше називали китайський WeChat, японський Line і південнокорейський KakaoTalk. У Viber Media чутки про переговори спростовували.

У Rakuten вже є торговий інтернет-портал, в якому представлені десятки тисяч магазинів та інтернет-банк. Компанія також надає послуги для туристів.

Відмінною рисою Viber є відсутність необхідності реєстрації в будь-якому сторонньому сервісі. Ідентифікатором абонента служить його звичайний мобільний номер, а щоб зареєструвати з'єднання, достатньо один раз послати спеціальне sms-повідомлення на потрібний номер. Після цього з абонентом можна спілкуватися через IP-телефонію з допомогою звичайного списку контактів.