Ларрі Пейдж розлютив акціонерів

admin Новини бізнесу

Ларрі Пейдж розлютив акціонерівЛаррі Пейдж, що недавно став генеральним директором Google Inc, неприємно здивував світ великих грошей своєю поведінкою після підведення фінансових підсумків першого кварталу 2011-го. Після того, як прибуток Google виявилася нижче передбачуваної, акціонери очікували, що Пейдж докладно розповість про причини цієї відносної невдачі і відповість на їхні запитання, вселивши впевненість у майбутньому. Однак під час короткого виступу перед діячами Wall Street він лише лаконічно заявив, що вважає квартал успішним, а на майбутнє компанії дивиться оптимістично. Після цього Пейдж повісив трубку, обійшовшись без традиційної сесії питань і відповідей.

Ринок цінних паперів відреагував це по-своєму - вартість акцій компанії опустилася в п'ятницю на 8 відсотків, знизивши загальну вартість Google на 15 мільярдів доларів і встановивши рекорд з обвалу акцій компанії за один день з часів кризового грудня 2008-го.

Серед лідерів гігантських компаній Пейдж - не єдиний, хто веде себе з акціонерами так, як вважатиме за потрібне. Стів Джобс до жовтня 2010-го вважав за краще взагалі не брати участь у підведенні фінансових підсумків. У жовтні ж він подзвонив, повідомивши, що "не міг пропустити перший квартал, в якому наші доходи перевищили 20 мільярдів доларів", але потім замість очікуваних слів про сьогодення і майбутнє компанії виголосив промову, що стала відомою як "епічна п'ятихвилинна анти-гугловський тирада" , в якій палко пройшовся по конкурентах "айфона", постаравшись втоптати їх у землю. Однак ексцентричність Джобса не приводила до падіння акцій Apple.

У аналітиків немає однозначної думки про те, чи означає те, що сталося проблему для Google. Незважаючи на серйозне падіння курсу акцій після оголошення фінансових підсумків першого кварталу, самі ці підсумки нічого страшного не приховували: чистий прибуток Google склала 2,3 мільярда доларів, що нижче, ніж у попередньому кварталі, але вище, ніж у першому кварталі 2010-го, так що компанії ніщо не загрожує. А Ларрі Пейдж давно відомий як людина, якого хвилюють довгострокові цілі, так що його відхід від питань про поточний момент міг бути викликаний не відсутністю задовільних відповідей, а лише небажанням розмінюватися на дрібниці.