Microsoft купить мобільний бізнес Nokia за $ 7,2 млрд

admin Новини бізнесу

Microsoft купить мобільний бізнес Nokia за $ 7,2 млрдMicrosoft домовилася про покупку мобільного бізнесу фінського виробника смарфтони Nokia за 5440000000 євро ( $ 7,2 млрд).

3790000000 євро ($ 5 млрд ) з цієї суми піде на купівлю мобільного бізнесу компанії, 1,65 млрд євро ($ 2,17 млрд ) - на купівлю патентів.

Глава Nokia Стівен Елоп ( Stephen Elop ) покине свій пост, щоб зайняти посаду всередині Microsoft. Нагадаємо, що Елоп називають одним із найімовірніших претендентів на крісло генерального директора Microsoft після відходу Стіва Балмера ( Steve Ballmer ). Тимчасовим CEO Nokia стане Рісто Сііласмаа ( Risto Siilasmaa ), голова ради директорів фінської компанії, пише Bloomberg.

Внаслідок купівлі 32 тисячі співробітників Nokia перейдуть в Microsoft. Мобільний бізнес Nokia в 2012 році генерував близько 50% від чистих продажів компанії. Його обсяги оцінюються в 15 млрд євро.

«Це сміливий крок у майбутнє - безпрограшний варіант для співробітників, акціонерів і клієнтів обох компаній, - прокоментував угоду голова Microsoft Стів Балмер. Угода «збільшить частку і прибуток Microsoft на ринку смартфонів», заявив він.

«Ні у Nokia, ні у Microsoft не вийшло зайняти значущу частку ринку на ринку смартфонів. Питання в тому, чи послужить об'єднання двох слабких компаній появі сильного конкурента. Це сумнівно», - вважає Поль Бадде ( Paul Budde ), телекомунікаційний консультант з Сіднея.

У липні Nokia повідомляла, що кількість проданих телефонів у другому кварталі скоротилася на 27 %. Компанія втратила більше 5 млрд євро за 9 кварталів. У Nokia була найбільша частка на ринку мобільних телефонів, поки в 2012 році її не обігнала Samsung. Щоб покращити фінансове становище компанії, Стівен Елоп в січні скоротив понад 20 тисяч робочих місць і зменшив дивіденди акціонерам.