Microsoft заплатить Євросоюзу браузерний штраф в $ 7,3 млрд

admin Новини бізнесу

Microsoft заплатить Євросоюзу браузерний штраф в $ 7,3 млрдЄврокомісія погрожує оштрафувати компанію Microsoft за відмову надати користувачам повноцінний вибір браузера в операційній системі Windows.

Комісія подала на Microsoft офіційну скаргу, в якій говориться, що корпорація використовує своє домінуюче становище на ринку операційних систем, щоб стримати поширення браузерів конкурентів, повідомляє The Wall Street Journal.

Під час конференції в Брюсселі, віце-голова Європейської комісії Хоакін Альмунія (Joaquin Almunia) підкреслив тяжкість злочину і має намір зробити цей випадок прикладом для інших компаній. "Подібна ситуація неприйнятна, - зазначив Альмунія. - Компанії потрібно утримуватись від будь-яких спокус відмовитися від своїх зобов'язань або навіть знехтувати своїми обов'язками".

Microsoft заявила, що відсутність діалогового вікна вибору браузера було викликане технічними неполадками. "Ми ставимося до цього питання надзвичайно серйозно. Хоча це було всього лише результатом технічної помилки, ми несемо відповідальність за те, що сталося. Ми швидко приступили до вирішення проблеми. Ми зробимо все можливе, щоб це не повторилося", - заявив представник компанії.

Претензія Євросоюзу до софтверного гіганта вже не перша. Ще в 2009 році Єврокомісія зобов'язала Microsoft попередньо встановити в ОС Windows всі основні браузери і надати користувачам можливість вибору. Microsoft погодилася зробити це і виплатила штраф у 2 мільярди доларів, повідомляє TechCrunch. Однак умови угоди компанія порушила. Версії Windows 7, поширювані з лютого 2009 року по липень 2012 року, не надавали користувачам можливість вибору браузера.