Прогрес в області РК-дисплеїв викликав перевиробництво білих світлодіодів

admin Новини бізнесу

зростання виробництва світлодіодів перевершує потребу в нихАналітики компанії IMS Research вивчили ситуацію на ринку світлодіодів на нітриді галію. Ці прилади використовуються, зокрема, в підсвічуванні рідкокристалічних дисплеїв. Прогрес в області рідкокристалічних дисплеїв спровокував перевиробництво зазначених світлодіодів, впевнені в IMS Research. Тепер зростання виробництва світлодіодів перевершує потребу в них, а результатом є зниження цін.

Ключем до нарощування обсягів стала китайська держпрограма стимулювання виробництва. Вона дозволила підвищити відсоток виходу придатної продукції на існуючому обладнанні та закупити нове, більш досконале.(Новина - Yahoo! спростувала чутки)

З іншого боку, розробники рідкокристалічних панелей навчилися використовувати менше світлодіодів в розрахунку на одну панель. У підсумку, у другій половині року фактичний попит виявився менше прогнозованого. Ситуація лише поглибиться в 2012 році, впевнені аналітики.

Свої заяви вони підтверджують числами. У третьому кварталі 2010 року порівняно з другим кварталом середня кількість світлодіодів в розрахунку на одну панель скоротилося на 30%.

Найбільшим світовим споживачем світлодіодів для панелей фахівці IMS Research називають LG Display. За рік південнокорейська компанія використовувала шість мільярдів світлодіодів. Вона лідує в сегментах панелей зі світлодіодним підсвічуванням, що використовуються в ноутбуках і моніторах. Втім, в поточному кварталі в сегменті моніторів вона може поступитися компанії Samsung, яка лідиє в сегменті телевізорів.

Слід нагадати, що якщо в ноутбуках світлодіодне підсвічування вже стала стандартом, то частка моделей зі світлодіодним підсвічуванням серед настільних моніторів поки що становить лише 15-20%, хоча і швидко росте.