Повені в Таїланді сильно вдарили по азіатському ПК-ринку

admin Новини бізнесу

Повені в Таїланді сильно вдарили по азіатському ПК-ринкуКомпанія IDC вважає, що наслідки найсильнішої за останні півстоліття повені в Таїланді, що обрушилася на країну в 2011 році, будуть відчуватися на поставках комп'ютерних комплектуючих як мінімум протягом найближчих кварталів.

Стихійне лихо в Таїланді, що почалося в липні, сильно вдарило по ринку жорстких дисків та інших комп'ютерних компонентів. Проливні дощі, які йшли кілька місяців, серйозно порушили виробничі цикли; постраждали канали поставок і збуту.

За оцінками IDC, в останній чверті 2011-го продажі персональних комп'ютерів в Таїланді впали на 40% в квартальному численні і на 14% - у річному. На Філіппінах попит в квартальному обчисленні впав на третину - до 334 тис. ПК. Стагнує ринок і в Малайзії.

У поточному кварталі, за прогнозами, обсяги виробництва надійних жорстких дисків в Таїланді складуть до 80% від рівня, що передував стихійним лихам. На повне відновлення галузі буде потрібно ще якийсь час.

У 2012 році, за оцінками, по всьому світу буде реалізовано близько 376 млн персональних комп'ютерів. Раніше аналітики говорили про 399 млн.