RU-CENTER загріб 366 мільйонів на. РФ-аукціонах

admin Новини бізнесу

RU-CENTER загріб 366 мільйонівДоменний реєстратор RU-CENTER поділився остаточною статистикою, що стосується закритих аукціонів доменних імен в зоні. РФ. Компанія заробила на аукціонах більше 366 млн рублів, однак подальші плани на ці гроші поки неясні.

З 25 без малого тисяч доменів, виставлених на закриті аукціони незабаром після початку відкритої реєстрації кириличної доменної зони, більшість - 23 106 - було продано на першому етапі, а ще 843 - на другому. 265 доменів довелося зняти з аукціонів з тих чи інших причин, ще 532 домени поки залишилися без власників, оскільки переможці відповідних аукціонів не виплатили реєстратору заявлені ними суми.

"Загальна сума - 366 млн рублів, вона остаточна і змінюватися вже не буде", - заявив директор департаменту зі зв'язків з громадськістю RU-CENTER Андрій Воробйов.

За його словами, середня вартість домену, проданого на аукціоні, склала 15 309 рублів. При цьому найдорожчий РФ-домен обійшовся на три порядки дорожче - в 15 млн.

Що компанія буде робити з цими мільйонами, поки неясно. Спочатку передбачалося, що виручені від проведення аукціонів кошти підуть на якісь соціальні проекти.

Ще до закінчення торгів Андрій Воробйов повідомив наступне: "Поки всі гроші від аукціонів акумулюються, тому ще не ясна їхня подальша доля. Соціальних проектів, які чекають ці гроші, теж багато. Але якщо все буде добре, ми плануємо до розподілу коштів залучити Інтерет-співтовариство. Є декілька форм, поки остаточний вибір не зроблено ".

З тих пір пройшло більше двох тижнів, але в RU-CENTER так і не визначились з даного питання. По всій видимості, причина в тому, що діями реєстратора, що стосуються продажу доменів в зоні. РФ, до цих пір не дана остаточна правова оцінка.(А в цей час RIAA проти домену. music)

Останнім органом, що зацікавився цими діями, стала Генеральна прокуратура. Наприкінці минулого тижня тут провели міжвідомче засідання, на якому були присутні представники адміністрації президента, МВС, ФСБ, Мінкомзв'язку, Росфінмоніторингу, ФАС і Координаційного центру національного домена мережі Інтернет. Представників RU-CENTER, судячи з усього, на цій нараді не було. Вислухавши думку запрошених осіб, співробітники прокуратури провели закриту нараду, про результати якого поки що можна тільки здогадуватися.

Нагадаємо, що вже в перші дні відкритої реєстрації в доменній зоні. РФ до "Ру-центру" виникли претензії з-за величезної кількості доменних імен, який компанія зареєструвала на своє ім'я - як сама, так і через реєстраторів-партнерів. Більшість цих доменів були передані клієнтам "Ру-центру" у тимчасове користування (тому що за законом ці домени не можна перепродувати протягом року), а близько 25 тисяч були виставлені на закриті аукціони (оскільки на них претендувало більше одного клієнта).

P.S. Між іншим, Twitter продадуть за 10 мільярдів доларів