Twitter і Facebook позбавили доходів мобільних операторів

admin Новини бізнесу

Twitter і Facebook позбавили доходів мобільних операторівОператори мобільного зв'язку втратили $ 13,9 млрд. доходів від SMS в 2011 році через те, що їхні клієнти віддали перевагу обміну текстовими повідомленнями в соціальних мережах.

За 2011 рік доходи від сервісу текстових повідомлень впали на 9% порівняно з 6% в 2010 році. Такі дані містяться в аналітичній доповіді Ovum.

На думку аналітиків Ovum, мобільним операторам слід більш щільно взаємодіяти з соціальними мережами, щоб запобігти падінню доходів. Деякі оператори вже встали на цей шлях. Так, фірма Orange, якою володіє France Telecom, оголосила про запуск нового способу доступу до Facebook на ринках, що розвиваються з використанням USSD-функціональності пристроїв GSM. Послуга надається як додаткова на платній основі.

Крім того, оператори мобільного зв'язку могли б виступати в якості розробників мобільних додатків і створювати свої власні клієнти для доступу до соціальних мереж, пише Techcrunch.

Аналітики дослідницької фірми Bytemobile незалежно від Ovum прийшли до схожих висновків. Вони підрахували, що користувач мобільного телефону витрачає в середньому близько 9 хвилин в день на відвідування Facebook і YouTube зі свого мобільного телефону. Будучи відеохостингом, останній генерує в 300 разів більше трафіку по мережі передачі даних. Обидва ресурсу не приносять операторам мобільного зв'язку жодних доходів.

Втім, існує один нюанс: користувачі як і раніше платять мобільним операторам за доступ до 3G і 4G інтернету. Однак сумнівно, що в короткостроковій перспективі доходи від мобільного Інтернету компенсують втрати, пов'язані з меншим використанням SMS, послуги, яка традиційно була більш прибутковою.

Ovum пророкує, що до 2016 року мобільна передача даних принесе операторам $ 419 млрд доходу із загальної виручки $ 1047 млрд.