Виробники телефонів конфліктують через новий стандарт сім-карт

admin Новини бізнесу

Виробники телефонів конфліктують через новий стандарт сім-картМіж виробниками смартфонів і стільникових телефонів розгоряється суперечка через формат сім-карт (так званих nano SIM), який незабаром повинен бути затверджений Європейським інститутом по телекомунікаційним стандартам (ETSI).

Повідомляється, що зі своїм уявленням про те, якими мають бути карти nano SIM, виступають Apple і група компаній, до якої входять Nokia, Motorola Mobility і Research In Motion. Причому останні стверджують, що формат, просувний «яблучної» імперією, створить ряд незручностей як для виробників стільникових апаратів, так і для кінцевих споживачів.

З коментарів Nokia, зокрема, випливає, що довжина карт формату, пропонованого Apple, дорівнює ширині нинішніх micro SIM, тобто 12 мм. Через це можливо пошкодження як самої карти, так і компонентів стільникового апарата в тому випадку, якщо користувач помилково спробує вкласти карту в не призначений для неї слот.

Крім того, зазначає Nokia, Apple пропонує поміщати сім-карту в спеціальний лоток. На думку Nokia, це в деякій мірі обмежить свободу при проектуванні телефонів і приведе до їх подорожчання.

В цілому, каже Nokia, просувний Apple формат не дасть відчутного виграшу в розмірах блоку сім-карти.

Обговорення стандарту nano SIM, як очікується, відбудеться в інституті ETSI на наступному тижні.